(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 westy (Nr 4562673)

1 westy

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 2238.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria

Od 6 sie 2019 do 7 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 26 sie 2019 do 27 sie 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie chore ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.