(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 x kajak polietylenowy z Przypki do Parczew (Nr 8276960)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
1 x kajak polietylenowy z Przypki do Parczew
400 x 84 x 40 cm
42 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
42 kg
Dystans
214 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Przypki

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Parczew

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki zazwyczaj przewozi się na dachu samochodu, wystarczy wziąć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować dodatkowe mocowania. Aby uniknąć przemieszczenia się kajaka w czasie jazdy, można ułożyć miękki materiał na mocowaniach bagażnika np. podkładkę sylikonową. Kajaki mocuje się do góry dnem przy zastosowaniu specjalnych, naprężonych pasów z osłoniętymi klamrami. W trakcie samodzielnego przewozu kajaka, samochód należy właściwie oznakować. Regulamin drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek odstawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien również wystawać z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany ładunek oznaczamy chorągiewką w kolorze pomarańczowym albo dwoma czerwonymi pasami. Czasami, gdy bagaż wychodzi z tyłu do oznaczenia stosuje się białe i czerwone pasy. Innym sposobem do przewozu kajaka jest skorzystanie z naczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje szczególnej ostrożności, z tej przyczyny warto zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dowiezienie bez uszczerbku ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt transportu kajaka zależny jest od ilości transportowanych sztuk, jak również wpływ na to ma odcinek od miejsca nadania do miejsca wyładunku. Średnia cena transportu kajaka znajduje się w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Np., za przewóz kajaka na trasie Manheim (Niemcy) – Wałcz kosztował 260 PLN. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy zapłacono 220 zł.