(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 yorkshire terrier (Nr 4838978)

1 yorkshire terrier

Waga w kg (łączna):

3.00

Dystans: 1622.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Geldria, Ede

14 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Lazio, Ciampino

Od 14 wrz 2019 do 15 wrz 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, gdy mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.