(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

10 (Nr 4518329)

10

Waga w kg (łączna):

100.00

Dystans: 486.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

16 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

17 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Potrzebę na transport rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła czy też zakupić taki karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto zdemontować oraz ściągnąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu warto ułożyć w osobnych, mniejszych kartonach bądź osłonić fragmentami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle należy osłonić papierem czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców ochraniających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wielkości, a również daty wykonania transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.