(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

10 (Nr 5307966)

10

Długość [m]:

1.2

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

1.2

Waga w kg (łączna):

3025

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2044.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 22 paź 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Turyngia, Bad Langensalza

Od 4 lis 2019 do 30 lis 2019


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przewiezienia niewielki towar, który nie potrzebuje użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje skorzystania z całej powierzchni, wtedy wybranie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest prawidłowe. 


Do samochodów ciężarowych używanych w transporcie LTL kwalifikuje się pojazdy, których waga przewyższa 3,5 t. i pozostałe pojazdy spełniające zasady ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki w wersji: firanka i furgon. Gatunek ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w obrębie LTL, ważne są tego ładunku parametry – waga i rozmiar. Wypada również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, należy opisać pakunek. Ważna jest także informacja w temacie usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy także załadunek oraz wyładunek. Znaczącą daną może być także czas wykonania transportu.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.