(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

10 (Nr 5448990)

10

Długość [m]:

2.10

Szerokość [m]:

0.4

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

35

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1021.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

3 lut 2020

Adres i termin dostawy

Łotwa, Liwonia, Ryga

4 lut 2020


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki bywa zagadnieniem, któremu należy przeznaczyć dużo uwagi, gdyż są to prawie zawsze przedmioty o dużej wartości, czy to majątkowej, czy uczuciowej.

            Aby zlecić ten typ transportu w giełdzie transportowej Clicktrans, kliknij w kategorię „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wtedy przekonanie, iż paczka zostanie objęta odpowiednią troską przez firmę transportową. Gdy potrzebujesz, aby firma przewozowa zabezpieczyła obraz czy posąg, zapisz taką wiadomość w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, nie ma przeszkód także uściślić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Jeżeli chcesz sam zabezpieczyć obraz do przewozu, pamiętaj o garści znaczących zaleceniach. Folia stretch będzie świetna do zabezpieczania z zewnątrz dzieła przed zadrapaniami. Gdy zawijasz nią pejzaż, folia stretch nie może dotykać do pomalowanej powierzchni, wypadałoby przedtem owinąć malunek w inną, lekką powłokę, na przykład w pościel. Gdy starasz się przewieźć przedmiot w pudle czy kartonie, bezwzględnie zapełnij puste miejsca między obrazem a przegrodami skrzyni. Warto do tego wziąć specjalne styropiany czy też sztuczne wypełniacze, często sprawdzą się również, pomięte fragmenty papieru, na przykład gazet. Zasadnicze jest, żeby pudło było raptem nieco większe niż przewożone dzieło sztuki, żeby uniknąć przesuwania się w obrębie pakunku.

            Cena transportu dzieła sztuki często zdarza się, że jest zadziwiająco niska. Dokonany w giełdzie transportowej Clicktrans przewóz pokaźnego malowidła na trasie z Krakowa do Warszawy odbył się za jedyne 100 PLN.