(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

10 liter Kanister Olivenöl (Nr 5307690)

10 liter Kanister Olivenöl

Długość [m]:

50

Szerokość [m]:

30

Wysokość [m]:

70

Waga w kg (łączna):

40

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2352.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Paros, Paros

3 gru 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Niederrieden

14 gru 2019


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli dysponujemy do przewiezienia mniejszy ładunek, który nie wymaga zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie wymaga skorzystania z całej płaszczyzny, wówczas wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest właściwe. 


Do ciężarówek stosowanych w transporcie LTL kwalifikuje się samochody, których ciężar przekracza 3,5 t. oraz inne samochody spełniające wymogi ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki gatunek: firanka lub furgon. Typ ciężarówki wypadałoby aby był dopasowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wycenie transportu ładunku w obrębie LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i rozmiar. Wypada również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać pakunek. Istotna jest także informacja w temacie usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie transport, czy także załadunek i wyładunek. Zasadniczą informacją jest także termin wykonania usługi.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego transportem całonaczepowym.