(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

10 ton (Nr 4987042)

Długość [m]:

12.5

Szerokość [m]:

3.4

Wysokość [m]:

3.3

Waga w kg (łączna):

10000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1384.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 25 paź 2019 do 1 lis 2019

Adres i termin dostawy

Dania, Dania, Lille Hjøllund

Od 13 lis 2019 do 30 lis 2019


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie wykorzystywane w przewozie niewielkich towarów (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na mniejsze pakunki lub zazwyczaj są zapakowane w paczki, skrzynie lub kartony. Drobnica może być również umieszczana na paletach. Metalowe pojemniki pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura kontenera jest solidna, co pozwala na wielokrotne zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik ma właściwy sprzęt, który ułatwia mocowanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery zazwyczaj transportuje się ciężarówkami.

Typy metalowych pojemników

Najpopularniejszym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, z reguły nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o obszerności blisko 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz kontenerów 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć blisko 10 europalet. Pojemniki te zazwyczaj wykorzystuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne są także kontenery 1C i 40-stopowe gatunku „open top” – ich rozmiary są zbliżone do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj kontenerów stosuje się do transportu materiałów ładowanych z góry i materiałów sypkich.

Rodzaj pojemnika metalowego „flat rack” wykorzystywany jest w transporcie ładunków gigantycznych i ciężkich pakunków. Ten gatunek kontenera w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Dalszymi rodzajami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie ładunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozkładane ściany i wieko górne. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt przewozu pojemnika metalowego

Cena transportu pojemnika metalowego jest zależna od gabarytów oraz rodzaju transportowanego towaru, odległości oraz dodatkowych elementów, które przewoźnik musi wykonać podczas przewozu.