(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 13:38

10 vehiculos - seminuevos (Nr 2749824)

10 vehiculos - seminuevos

Marka i model:

Opel Corsa. VW Golf, Seat Leon, Fiat500, AudiA1

Waga w kg (łączna):

15000.00

Budżet zlecenia [€]:

650

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 280.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Od 28 maj 2018 do 30 maj 2018

Adres i termin dostawy

Castellon de la Plana, Hiszpania

Termin elastyczny