(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

11 (Nr 5078394)

11

Dystans: 465.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łask

13 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

27 lis 2019


Transport pasażerów

Transport pasażerów

Transport podróżnych może być realizowane autem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autokarem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu więcej niż 9 pasażerów. Firma transportowa zajmująca się przewozem ludzi powinna mieć dokument kompetencji zawodowych i odpowiednie zezwolenia lub licencje na przewozy krajowe ludzi, a także (w przypadku kursów poza terytorium kraju) – dokumenty na międzynarodowy transport osób.

Koszt przewozu pasażerów

Koszt transportu osób uzależniony jest zazwyczaj od odległości jaką trzeba pokonać, jak również od liczby osób oraz wagi i wielkości bagażu, który ze sobą zabierają podróżni. Firmie transportowej w szczegółowej wycenie transportu osób, przyda się posiadanie informacji na temat ilości walizek lub plecaków oraz innych transportowanych rzeczy – trzeba podać informację o dokładnej wadze i o rozmiarach każdej sztuki pakunku. W przypadku, kiedy nie potrafisz podać szczegółowych wartości, określ ich wartość i poinformuj firmę przewozową, że przekazane przez Ciebie parametry są zaokrąglone.

Ustalając trasę podróży warto napisać dokładne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w przypadku, gdy część pasażerów podróżuje do odrębnego miejsca docelowego, należy poinformować o tym przewoźnika wcześniej, tak aby mógł właściwie zaplanować trasę.

Przykładowo, za transport pasażera wspólnie z walizkami na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) kosztował 400 zł. Za transport pasażerki wraz z psem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina zapłacono 550 złotych. Transport pasażera z Wellingborough (Wielka Brytania) do Roermond (Holandia) łączył się z kosztem 250 złotych.