(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

12 (Nr 4746540)

12

Waga w kg (łączna):

200.00

Dystans: 425.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

23 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Jastarnia

26 sie 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak warto ułożyć go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu albo zakupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto zdemontować i usunąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru najlepiej umieścić w oddzielnych, małych pudełkach bądź osłonić wycinkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby czy też przerzutki należy osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle warto zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie surowców zabezpieczających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.