(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

12 (Nr 4746564)

12

Waga w kg (łączna):

200.00

Dystans: 424.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Jastarnia

30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

2 wrz 2019


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki rower należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania bądź nabyć właściwy karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie trzeba odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie ułożyć w odrębnych, mniejszych pudełkach lub zabezpieczyć kawałkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby czy też przerzutki należy osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających rower.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich gabarytów, a również daty wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.