(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

12 (Nr 7662867)

12
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
12
50 x 50 x 50 cm
7 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
7 kg
Dystans
0 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Chiny, Hebei, Handan

Od 22 kwi 2021 do 24 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Pontevedra

Od 31 maj 2021 do 15 cze 2021


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli dysponujemy do przewiezienia nieduży towar, który nie wymaga wykorzystania pełnej ciężarówki lub który nie wymaga zajęcia całej przestrzeni, wówczas wybranie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest trafne. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się samochody, których ciężar jest większy niż 3,5 t. i pozostałe samochody spełniające zasady ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka lub furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być dostosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i rozmiar. Powinno się również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, powinno się opisać opakowanie. Ważna bywa także informacja w sprawie usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy na przykład załadunek i rozładunek. Istotny jest również czas realizacji transportu.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.