13kg Pies (Schnoodle) (Nr 6700390)

13kg Pies (Schnoodle)

Waga w kg (łączna):

13

Dystans: 1968.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

Od 1 gru 2020 do 31 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Lubin

Od 1 gru 2020 do 31 gru 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani ranne. W przypadku, gdy planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeśli mamy należyty transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.