(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-01-27 20:05

150

(Nr 2326676)
150

Długość [m]:

2500

Szerokość [m]:

28.5

Wysokość [m]:

5

Waga w kg (łączna):

30.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 355.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli dysponujemy do przetransportowania drobny towar, który nie potrzebuje użycia pełnej ciężarówki lub który nie wymaga skorzystania z całej płaszczyzny, wtedy wzięcie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL kwalifikuje się wozy, których waga przewyższa 3,5 t. i inne samochody spełniające wymogi ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka oraz furgon. Rodzaj ciężarówki wypadałoby aby był dopasowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i wymiary. Wypada także dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, trzeba opisać pakunek. Ważna jest także informacja na temat usługi – czy obejmuje wyłącznie przewóz, czy również załadunek oraz wyładunek. Znaczącą daną może być również czas realizacji transportu.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to zwykle palety, paczki, meble, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Poczdam, Niemcy

Od 30 sty 2018 do 31 sty 2018

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny