16 (Nr 6214993)

16

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

400

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Türen und Zargen in Kartons, gestapelt mit oder ohne Palette

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 577.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Ortenburg

Od 27 lip 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Weil Am Rhein

Od 3 sie 2020 do 7 sie 2020


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli dysponujemy do przetransportowania mniejszy ładunek, który nie potrzebuje użycia pełnej ciężarówki lub który nie wymaga skorzystania z całej przestrzeni, wówczas wzięcie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest pasujące. 


Do samochodów ciężarowych używanych w transporcie LTL kwalifikuje się wozy, których ciężar przewyższa 3,5 t. oraz pozostałe pojazdy spełniające zasady ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka oraz furgon. Wariant ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu ceny przewozu ładunku w obrębie LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i rozmiar. Trzeba także dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać paczkę. Kluczowa jest również informacja w kwestii usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek oraz wyładunek. Istotny jest także czas zrealizowania transportu.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to często palety, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.