(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-25 08:55

1982 Ford Fiesta XR2

(Nr 3009528)
1982 Ford Fiesta XR2

Marka i model:

1982 Ford Fiesta XR2

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1013.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Santiago de Compostela, Hiszpania

Od 31 sie 2018 do 1 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Malaga, Hiszpania

Od 2 wrz 2018 do 3 wrz 2018