(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-01-28 15:39

1992 Searay 220

(Nr 2328264)

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

1500.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1090.00 km

Transport jachtów

    Aby uzyskać dokładną wycenę za transport jachtu, trzeba podać wielkość i wagę łodzi. Takie parametry można uzyskać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, natomiast wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Wiedza o wymiarach jachtu ułatwi przewoźnikom dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia narzucone przez przepisy drogowe.

    W przypadku, kiedy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnej wadze jachtu jest istotna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest transportowana (czyli np. z umeblowaniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, wypadałoby zabrać jak najwięcej ekwipunku i pozostawić tylko te, jakie są niezbędne na pokładzie. Wszelkie przedmioty, które pozostały na jachcie powinny zostać zabezpieczone i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny zostać zdjęte i zwinięte, urządzenia elektryczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu jachtu
    Koszty transportu jachtu uzależnione są zazwyczaj od wielkości i ciężaru żaglówki, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu niewielkich żaglówek rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz większych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za przewóz jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Przy transporcie żaglówki na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Poole, BH14 0JP, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Biarritz, 64200, Francja

Termin elastyczny