(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1bici (Nr 4897762)

1bici

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 431.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Bus Línea 30

13 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

17 wrz 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują rower jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania lub kupić taki karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej umieścić w odrębnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć kawałkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby albo przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie materiałów zabezpieczających rower.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.