1große Kiste (Nr 5738890)

1große Kiste

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

1800

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Stabile Transportkiste

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1621.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hameln

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Donegal, Donegal

12 cze 2020


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przetransportowania niewielki ładunek, który nie wymaga użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zajęcia całej płaszczyzny, wówczas wybranie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest odpowiednie. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się pojazdy, których waga przekracza 3,5 tony i inne maszyny spełniające zasady ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka lub furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wycenie transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Warto także dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać opakowanie. Istotna jest także informacja w kwestii usługi – czy zalicza się do niej tylko przewóz, czy na przykład załadunek i wyładunek. Kluczowy jest także termin realizacji transportu.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.