1x (Nr 6618920)

1x

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

0.8

Waga w kg (łączna):

80

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Holzkiste

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Jalisco, Guadalajara

11 gru 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Obergünzburg

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przewiezienia mały ładunek, który nie wymaga wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje skorzystania z całej powierzchni, wówczas wzięcie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest odpowiednie. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się auta, których ciężar przewyższa 3,5 t. oraz inne pojazdy spełniające zasady ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka oraz furgon. Rodzaj ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wycenie przewozu ładunku w obrębie LTL, ważne są tego ładunku parametry – waga i wielkość. Należy także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, warto opisać pakunek. Ważna jest także informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią tylko transport, czy również załadunek i rozładunek. Kluczowy jest również termin zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.