(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 4634992)

Waga w kg (łączna):

1.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 2307.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łotwa, Liwonia, Ryga

1 wrz 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie chore ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeżeli mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.