2 (Nr 4919354)

2

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 2989.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Serbia, Belgrad, Belgrad

8 cze 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowy jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu , ewentualnie kupić taki karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle , należy zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru dobrze będzie umieścić w osobnych, mniejszych kartonach lub osłonić kawałkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby czy też przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie opłaca się osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw ochraniających rower.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wielkości, a także terminu wykonania transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.