2 (Nr 5096906)

2

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 601.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

10 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

13 cze 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których chcemy wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki rower należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ulokować go w pudle po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub zakupić stosowny karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu trzeba odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się umieścić w odrębnych, małych kartonach bądź zabezpieczyć wycinkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba osłonić gazetami albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów zabezpieczających paczkę.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.