(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 5669555)

2

Waga w kg (łączna):

35

Dystans: 672.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Pasawa

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na transport rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowiutki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pakunku. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu lub kupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać i zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu dobrze będzie ulokować w oddzielnych, małych pudełkach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba osłonić papierem czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców osłaniających rower.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a także daty wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.