2 (Nr 5850542)

2

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 1880.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 30 kwi 2020 do 7 cze 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Derbyshire, Shirebrook

Od 30 kwi 2020 do 7 cze 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Opcję na transport rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiutki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu bądź zakupić stosowny karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się poodkręcać i ściągnąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się ulokować w oddzielnych, małych pudełkach lub zabezpieczyć wycinkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle opłaca się zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie materiałów chroniących jednoślad.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.