(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 5905049)

2

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 1288.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

29 lip 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

1 sie 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu lub zakupić taki karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się poodkręcać i zdjąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się ułożyć w odrębnych, małych pudełkach albo osłonić wycinkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu warto osłonić papierem czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów chroniących rower.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wymiarów, a również terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.