(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 (Nr 5968842)

2

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 1029.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Selb

11 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Rumunia, Okręg Temesz, Timisoara

Termin elastyczny


Transport pasażerów

Transport podróżnych

Przewóz podróżnych może być realizowane autem osobowym (taksówką), niewielkim busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autobusem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu więcej niż 9 pasażerów. Firma transportowa zajmująca się przewozem pasażerów powinna posiadać certyfikat kompetencji zawodowych i właściwe zezwolenia oraz licencje na przewozy krajowe ludzi, a także (w przypadku kursów poza granice kraju) – licencję na międzynarodowy transport osób.

Cena transportu ludzi

Koszt przewozu pasażerów uzależniony jest zazwyczaj od długości trasy podróży, jak również od liczby osób oraz wagi i wymiaru bagażu, który przy sobie posiadają pasażerowie. Przewoźnikowi w szczegółowej wycenie transportu pasażerów, pomoże posiadanie wiedzy na temat liczby walizek i plecaków jak również innych przewożonych rzeczy – wypadałoby przekazać informację o szczegółowej wadze oraz o wymiarach każdej sztuki bagażu. W przypadku, kiedy nie umiesz podać dokładnych informacji o bagażu, wyszacuj je i zawiadom o tym przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są orientacyjne.

Wyznaczając kurs podróży dobrze jest podać precyzyjne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w przypadku, gdy część pasażerów jedzie do odrębnego miejsca docelowego, należy powiedzieć o tym kierowcy zawczasu, tak żeby mógł odpowiednio zaplanować drogę podróży.

Przykładowo, za transport podróżnego wraz z bagażem z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) wydano 400 zł. Za przewóz pasażerki razem z pupilem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina zapłacono 550 złotych. Przewóz pasażera na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) wiązał się z kosztem 250 PLN.