2 (Nr 6699638)

2

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 917.00 km

Adres i termin nadania

Chorwacja, City Of Zagreb, Zagrzeb

15 maj 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Berno, Thun

4 cze 2021


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w których chcemy wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu bądź zakupić stosowny karton w sklepie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu opłaca się poodkręcać oraz usunąć wszystkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu warto ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach albo osłonić wycinkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie warto osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców osłaniających jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a również daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.