(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2-4 rowerów (Nr 4764604)

2-4 rowerów

Waga w kg (łączna):

60.00

Dystans: 126.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Istebna

28 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Opcję na transport jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła bądź zakupić stosowny karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba poodkręcać oraz usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części roweru przydałoby się umieścić w odrębnych, małych pudełkach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie warto osłonić gazetami bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie surowców ochraniających rower.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.