2 alaskan malamutes puppys (Nr 6391889)

2 alaskan malamutes puppys

Waga w kg (łączna):

30

Budżet zlecenia [€]:

800

Dystans: 2951.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Moskwa, Moskwa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Cambridgeshire, Cambridge

24 wrz 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.