(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 AUTA - NEW BEETLE i JUMPY 1 (Nr 5378642)

2 AUTA - NEW BEETLE i JUMPY 1

Marka i model:

VW NEW BEETLE , CITROEN JUMPY 1

Waga w kg (łączna):

3000

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2034.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Centre-Val De Loire, Tours

Od 5 lis 2019 do 15 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Przemyśl

Od 7 lis 2019 do 30 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.