(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bicicletas (Nr 4557117)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

17.00

Dystans: 2558.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 22 lip 2019 do 29 lip 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Northern Ireland, Belfast

Od 4 sie 2019 do 5 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których chcemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiutki rower warto zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła czy też nabyć odpowiedni karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie warto poodkręcać i zdjąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu najlepiej ułożyć w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby albo przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle trzeba zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw zabezpieczających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.