(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bicicletas (Nr 4673732)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

46.00

Dystans: 624.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

6 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Soria

16 sie 2019


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź zakupić stosowny karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie , należy zdemontować oraz zdjąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru najlepiej osadzić w osobnych, mniejszych kartonach lub osłonić wycinkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle należy zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie materiałów ochraniających przesyłkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.