(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bicicletas (Nr 4732684)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 650.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Alcobendas

15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, San Roque

17 sie 2019


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki rower trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak warto ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego pudła albo nabyć stosowny karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle opłaca się odkręcić i zdjąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu najlepiej osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby bądź przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu należy zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich gabarytów, a także terminu realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.