2 bicicletas (Nr 5227278)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 248.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Vilassar De Mar

24 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Alcúdia

25 kwi 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowy rower opłaca się zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła bądź nabyć taki karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle warto poodkręcać i zdjąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu najlepiej umieścić w oddzielnych, małych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie opłaca się zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów chroniących paczkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również daty realizacji transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.