(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bicicletas (Nr 5586835)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 3719.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Mogán

6 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Remscheid

13 sty 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Potrzebę na transport rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiutki rower opłaca się zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu albo zakupić taki karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto zdemontować oraz usunąć wszystkie ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru dobrze będzie ułożyć w odrębnych, małych pudełkach bądź zabezpieczyć wycinkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby bądź przerzutki warto osłonić kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle należy osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców osłaniających paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.