(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bicicletas (Nr 5939109)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

24

Dystans: 352.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Aretxabaleta

24 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Salamanca

27 cze 2020


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu lub nabyć taki karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się zdemontować oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie umieścić w osobnych, małych kartonach albo osłonić wycinkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające części takie jak śruby albo przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle opłaca się zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw osłaniających rower.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.