2 bicicletas (Nr 6077451)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

18

Dystans: 675.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Riera De La Bisbal

Od 18 lip 2020 do 19 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castilla Y León, Reliegos

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiutki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak warto umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania albo kupić pasujący karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto poodkręcać oraz ściągnąć wszystkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się umieścić w odrębnych, małych kartonach bądź osłonić kawałkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie trzeba zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw chroniących rower.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.