2 bicicletas (Nr 6713700)

2 bicicletas

Waga w kg (łączna):

60

Dystans: 2035.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Alacant / Alicante

Od 7 gru 2020 do 15 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Od 26 paź 2020 do 26 gru 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki rower warto zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć odpowiedni karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie , należy zdemontować i usunąć wszelkie ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu najlepiej ulokować w osobnych, małych pudełkach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dowiezienie surowców osłaniających jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.