2 bicycles (Nr 6246913)

2 bicycles

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 979.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Genewa, Genewa

17 sie 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

21 sie 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki rower należy pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu albo nabyć odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu trzeba odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Powyższe części jednośladu przydałoby się ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach albo osłonić kawałkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby albo przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie warto osłonić papierem lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie surowców chroniących rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich gabarytów, a również daty wykonania transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.