2 bicycles (Nr 6404509)

2 bicycles

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 1693.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Campania, Naples

Od 19 paź 2020 do 23 paź 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Antwerpen

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których chcemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego pudła bądź zakupić pasujący karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle trzeba odkręcić i ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru przydałoby się osadzić w oddzielnych, małych pudełkach albo osłonić fragmentami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby bądź przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu opłaca się osłonić makulaturą lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców osłaniających paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich gabarytów, a również daty realizacji transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.