2 bicycles (Nr 6436232)

2 bicycles

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 305.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Palamós

3 paź 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Massat

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad warto zachować go w oryginalnym pakunku. Jeśli chcemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła lub kupić właściwy karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie opłaca się odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru warto umieścić w osobnych, małych kartonach albo osłonić wycinkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby czy też przerzutki trzeba osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie należy osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców osłaniających jednoślad.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również terminu wykonania transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.