2 bicycles (Nr 6736801)

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 1075.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Od 20 lis 2020 do 10 gru 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardy, Milan

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ulokować go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu albo zakupić taki karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu warto poodkręcać oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu najlepiej umieścić w osobnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby czy też przerzutki warto osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu opłaca się osłonić gazetami lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.