2 bicycles packed in bike boxes (Nr 6136008)

2 bicycles packed in bike boxes

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 1510.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Warwickshire, Royal Leamington Spa

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Trydent-Górna Adyga, Bolzano

Od 1 cze 2020 do 1 lip 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w opakowaniu po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła czy też kupić taki karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu opłaca się poodkręcać oraz ściągnąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru dobrze będzie osadzić w oddzielnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w pudle należy zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw chroniących rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich gabarytów, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.