(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Zwierzęta Dodano: 2018-02-22 18:58

2 buldogi angielskie (Nr 2406016)

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 955.00 km

Transport zwierząt

    Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani zranione. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

    Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można transportować autem, kiedy posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Łódź, 93-208, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lüdenscheid, Niemcy

Termin elastyczny