(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 cats (Nr 5564699)

2 cats

Waga w kg (łączna):

12

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 3268.00 km

Adres i termin nadania

Gibraltar, Gibraltar, Gibraltar

1 mar 2020

Adres i termin dostawy

Słowacja, Kraj Bańskobystrzycki, Detva

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani zranione. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeśli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.