(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 cocoker spaniele (Nr 4910526)

2 cocoker spaniele

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 1732.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Dudley

Od 31 sie 2019 do 7 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Kutno

Od 31 sie 2019 do 7 wrz 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. Jeśli postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.