(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 electric bikes (Nr 4645615)

2 electric bikes

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 2041.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Godstone

Od 3 paź 2019 do 12 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Torrevieja

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć taki karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie trzeba poodkręcać oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu warto ułożyć w osobnych, mniejszych kartonach albo osłonić wycinkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie należy zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów ochraniających paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.