(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 Fahrräder (Nr 4904090)

2 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

30.00

Dystans: 1267.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

10 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

16 wrz 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania albo zakupić stosowny karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle opłaca się poodkręcać i zdjąć wszystkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się ulokować w oddzielnych, małych kartonach albo osłonić kawałkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby albo przerzutki opłaca się osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle opłaca się zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców osłaniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.